X

Gecemizi Yaptık

İSTANBUL SİLİFKE DOSTLARI GECESİ 400 KİŞİNİN KATILDIĞI,VE BÜYÜK BİR COŞKUYLA YAPILDI.
Gecemize katılan misafirler Silifke mahalli sazlarıyla karşılandı.Misafirlerle yönetim kurulu üyeleri teker teker ilgilendiler.Uzun süredir görüşemeyen Silifke sevdalıları kucaklaşıp hasret giderdiler.
Açılış konuşmasını dernek başkanımız sadık Avcı yaptı.Konuşmasına tüm emek verenlere teşekkür ederek başlayan Avcı,  Yönetim kurulunda birlikte görev yaptığı arkadaşlarını da yanına alarak sürdürdüğü konuşmasında, İstanbul da dernekciliğin zor olduğunun bilincinde olduklarını ancak, yönetim kurulunda görev yapan arkadaşlarımızla birlikte bu işe gönül verdiklerini tüm hemşehrilerinden de bu yönetime destek olunmasını istedi.Yaklaşan ramazan ayında derneğimize de bağış yapın ki, bizler de sizler adına öğrencilerimize aktaralım . Biz memleketini, ülkesini,bayrağını, insanını seven, milliyetci, laik, inançlı bir neslin yetişmesi için çaba harcıyoruz . Bu nedenle sizlerin de bizler kadar yüreğinizi ortaya koymanızı bekliyoruz dedi.
Geceye Gülnar, mut, dernek başkanları , AKP Silifke millet vekili adayı Abdullah Kuz , AKP eski ilçe başkanı Yusuf Türe ve arkadaşları,Silifke Cumhuriyetci kadınlar başkanı Av Harika Levent , Baş savcı Fuat Arı, Hakim Ahmet Uğuz ve kalabalık bir misafir gurubu katıldı.CHP millet vekil adayı Mustafa Baysan bey de Çiçek göndererek ve maddi destekle katkıda bulundu.
Silifke Halk oyunları gösterisini , İstanbul da yaşayan eski folklorcularla İstanbulda eğitim gören öğrencilerimizden oluşan bir ekip sundu.Çok büyük beğeni alan ekibin koordinesini yönetim kurulu üyemiz Dolunay Gülsüm Özet yaptı.
Sembolik kına gecesi yapıldı, kına gecesinde Gecemize katılamayan Kemal Persentili 6 000 tl katkı yaparak ve verdiği mesajla her yıl ki gibi Silifkeliliği ile gurur duyduğunu dile getirdi.
Ali Altay ın derneğimize katkı yapabilmek için herhangi bir ücret talebi olmadan  sahne aldığı gecenin eğlence kısmında hemşehrilerimiz coştular, dans edip oynadılar.
Gecemize katılan misafirlere,normal menunun dışında  Silifkede kavurtulmuş fıstık ve ,HLM çiğ köftenin hazırlayıp yolladığı çiğ köfte ikram edildi.
Gecenin sonunda mahalli sazlarla Silifke türküleri çalınıp oynandı.Ayrılan herkes yönetime , emek verenlere teşekkür ederek yeni seneyi heyecanla beklediklerini ileterek ayrıldılar.

Sosyal Medya Haberleri Silifke Web Tasarım