X

Gecemizi Yaptık

Silifkeliler, İstanbul’u fethetti.

İstanbul Çamlıca Sefa Restaurant’da gecenin tüm geliri İstanbul’da öğrenim gören öğrenciler için burs olarak verilecek olan her yıl geleneksel olarak yapılan “Silifke Dostları Gecesi” çok büyük katılımla ve coşkuyla yapılırken, İstanbul’da Silifke rüzgarından esintiler vardı.
Haber- Foto :Mustafa Arda Tok

İstanbul’da yaşayan Silifkeliler Çamlıca Restauranttaki geceye  Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Silifke Kent Konseyi Başkanı Rıfat Karaduman, Silifke Turizm Derneği Başkanı Ali Küçük, Başcavcı Fuat Arı, Vali Mustafa Ayhan, Silifkeli sanatçı Ali Altay, Hacer Özil,İstanbul’da yaşayan Silifkeli  akademisyenler, işadamları, eğitimciler, sanatçılar, mühendisler, sporcular ve bir çok Silifkeli katıldı.Gecenin sunuculuğunu Silifkeli sanatçı Hacer Özil yaptı.
‘BİR FARK YARATSAK YETER, ÖĞRENCİ KARDEŞLERİMİZE DEĞER’
Gecenin açılış konuşmasını yapan İstanbul Silifke Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı A.Sadık Avcı “Öncelikle gecemizde bizleri bu gecede yalnız bırakmayan bütün Silifke protokolüne ve değerli davetlilerimize teşekkür ediyorum. 4 Haziran 2005 tarihinde İstanbul’da yaşayan Silifkelileri ve Silifke dostlarını bir araya getirmek, Silifkeliler arasında sosyal yardımlaşmayı geliştirmek, Silifke kültürünün yaşanmasını ve sonraki nesillere aktarılmasını sağlamak amacıyla kurulan derneğimiz bugüne kadar birçok başarılı çalışmaya imza attık. İstanbul’da okuyan Değerli Silifkeli öğrencilerimize destek sağlaması amacıyla da kurulan derneğimizde, Silifkeli öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Elimizden geldiğince burs veriyoruz. Bu dönem Ekim-Temmuz arası  her ay 25 öğrenciye 100 TL burs veriyoruz, Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Silifkeli olarak İstanbul’da birlik beraberlik içerisinde olmalıyız. Önümüzde Ramazan ayı var sizlerden rica ediyorum, fakire ihtiyaç sahiplerine yardım yapılıyor, bundan sonra fitremizi, sadakamızı Silifkeli öğrencilerimize burs olarak verebilirsiniz. İstanbul’da yaşayan öğrencilerimizin burslara ihtiyacı var.İnşallah bundan sonrada öğrencilerimize yardımcı olacağız. Ayrıca Derneğimize ait web sayfamızı yeniden güncelleyip, Silifkelilerin haber alma sitesi haline getirdik. Facebook üzerinden de sayfamız var. Silifkeli hemşerilerimizin duyarlı olması ve adres telefon bilgilerini alıp, iyi günde kötü günde bir arada olacağız. İstanbul’da Silifkeli olmak ayrıcalıktır. Silifkeliler biz biriz, en üst düzey yöneticilerinden en küçüğümüze kadar hep birlikte başardık, nice böyle güzel günlerde,gecelerde birlikte olmak dileğimizle. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi.
Geceye katılarak, İstanbul’da yaşayan hemşerileriyle hasret gideren Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, burada bir konuşma yaptı. Turgut, ‘İstanbul’da yaşayan Silifkelileri ve Silifke dostlarını bir araya getirmek, Silifkeliler arasında sosyal yardımlaşmayı geliştirmek, Silifke kültürünün yaşanmasını ve sonraki nesillere aktarılmasını sağlamak amacıyla kurulan derneğimiz bugüne kadar birçok başarılı çalışmaya imza atmıştır.Hemşerilerimiz arasındaki iletişim ve dayanışmayı güçlendirmek amacı ile 4 Ekim 2005 tarihinde kurulan İstanbul Silifke Kültür ve Dayanışma Derneğimizi bugünlere getiren başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine ve derneğe destek veren herkese sonsuz teşekkür ediyorum.İşte bugünde Silifke Dostları Gecesi altında bir araya gelmiş bulunmaktayız. 20-26 Mayıs arası Silifke’de her sene olduğu gibi festivalimiz var. Her gün değerli bir sanatçı konser verecek, kortej geçişlerimiz, yarışmalarımız,etkinliklerimiz olacak tüm hemşerilerimizi festivalimize davet ediyorum. Derneğimizin yaşatılmasında ve bizlerin bugün bir araya gelmesinde emeği geçen başta Ahmet Sadık Avcı başkanımız olmak üzere, yönetim kurulu üyelerimize ve diğer emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde derneğimizi yaşatmaya devam edeceğiz’ dedi.
Geceye katılan Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir ise “İstanbul’da yaşayan Silifkelilerle buluşmuş olmaktan dolayı mutlu oldum. Geliri öğrencilere burs olarak verilecek bu gecenin düzenlenmesini sağlayan Dernek yöneticilerine ve üyelerine teşekkür ediyorum. Bizlerde Silifke Kaymakamı olarak biz de İstanbul’da yaşayan Silifkelileri Silifke’de görmekten mutlu olacağımızı belirtmek istiyorum. Silifke için Silifkelilerin katkılarını bekliyorum. Selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından gece  Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Vakıfbank  Bayan Voleybol takım oyuncularının hepsinin ayrı ayrı imzaladığı formalar öğrenciler yaraına açık arttırma usulü satıldı. mahalli sanatçıların söylediği Silifke türküleri,folklor ekibinin  Silifke yöresel oyunlarını oynanmasıyla birlikte  İstanbul’da yaşayan Silifkeliler gönüllerince gece yarısına kadar eğlendiler

 

Sosyal Medya Haberleri Silifke Web Tasarım