X

İSTSİDER Genel Kurulu Yapıldı. Yeni Yönetim Seçildi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan genel kurulda Divan heyeti oluşturuldu. Divan Başkanlığını Fahrettin Ravanoğlu, Başkan Yardımcılığını Nuran Yapalak, saymanlığını ise Murat Karaer yaptı.

Yönetim kurulu ve denetleme kurulunun faaliyet raporlarının okunması, müzakeresi ve yönetim kurulu ve denetim kurulunun ibrası onaylandı. Gelir gider hesapları okundu ve onaylandı.

YENİ YÖNETİM OLUŞTU

Başkanlığını İnşaat Mühendisi A.Sadık Avcı’nın yaptığı İSTSİDER 25 kişilik yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Arif Yılmaz, Ali Güney, Emine Evren Gözay, Cengiz Üstünel, Murat Atlay, Hami Can, Fahrettin Ravanoğlu, Nasıf Aydın Dölek, Remzi Çağatay Ünal, Tolgahan Güleç, İbrahim Türe, Nuran Yapalak, Murat Karaer, Mustafa Rahmi Hazar, Seher Atik, Rasim Sayar, Şadan Dalyanoğlu, Kenan Çolak, Fatih  Sönmez, Şenol Gönü, Tolunay Gülsüm Özet,, Murat Uçtu, Fetanet Şahin ve Ayyıldız Beceren.

Derneğin kuruluş ve kuruluş amaçları hakkında bilgi veren Silifke Kültür Dayanışma Gençlik ve Spor Derneği (İSTSİDER) Başkanı A. Sadık Avcı, genel hatları ile konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Ben değil biz olmanın önemine değinen Avcı, “İstanbul gibi büyük bir kentte Silifkeliler olarak bir araya geldik ve bu büyük kentte öğrenim gören çocuklarımıza kucak açarak, birliğimizi pekiştirdik.

Büyük mücadelelerle kurulan derneğimize ciddi katkılar yapan ve şuan aramızda olmayan değerlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Mekanları cennet olsun.”

SİLİFKELİ AKADEMİSYENLERLE BULUŞUYORUZ

Görevi gereği Türkiye’nin her tarafını gezdiğini belirten Başkan Avcı, “Özellikle Üniversitelerdeki akademisyenlerin birbirinden ne kadar kopuk olduğunun farkına vardım, bir üniversiteye gidiyorum, bir arkadaşımızı ziyaret ediyorum, senden sonra bir hocayı daha ziyaret edeceğim diyorum, diyorlar ki o hocayla ne ilgin var, ben de diyorum ki o hoca da Silifkeli, soran hocalar biz onu tanıyoruz ama Silifkeli olduğunu bilmiyorduk diyorlar. Bundan dolayı Türkiye’de görev yapan Üniversitelerdeki hocalarımızla teker teker her biri ile ayrı ayrı görüşerek, insanları bir araya getiren bir watsapp grubu kurduk. 134 kişilik Silifke’den yetişmiş Üniversite hoca akademisyen grubumuzda bizlerle beraber. Türkiye’nin her üniversitesinde arkadaşlarımız, hocalarımız var. Hocalarımızla irtibat içerisindeyiz. İnşallah aktif bir şekilde çalışmalarımız sürecek.

GÜÇLÜ BİR SİLİFKE İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ

Biz İSTSİDER olarak İstanbul’u sınır bilmiştik, İstanbul’u sınırlamıştık. İstanbul dışına dernek olarak çıkmayalım diyorduk, kendimizde o gücü de görmüyorduk ama son zamanlarda birçok şehirden temsilcilik istediler. Birçok şehirdeki Silifkeliler bizde İSTSİDER ile birlikte olalım, birlikte hareket edelim dediler. Bizde bunun üzerine en batıdan İzmir’den başladık. Doğu’ya doğru gidiyoruz. Şu ana kadar 50 il de Silifkeliler olarak bir araya geldik. 50 il de Silifkeli hemşerilerimizle irtibat kurduk. Önemli olan çok olmak değil, doğru insanlarla olmak diyerek, 50 il de temsilcilikler oluşturuldu. Aralıklı olarak toplantılar yapıyoruz. Silifke’nin geleceğine yönelik projeler üretmeye çalışıyoruz. Silifke lobisini oluşturmaya çalışıyoruz. Bizim en büyük eksikliklerimizden birisi Silifke’nin lobisi yok. Silifke hiçbir yerde çok ciddiye alınmıyor gibi bir hava var. Ama bundan sonra bizler hep beraber Silifke’nin güçlü bir lobisini oluşturarak, her gittiğimiz yerde güçlü bir Silifke ile birlikte Silifke adına yapılacak projelerin arkasında ve takipçisi olacağız. Silifke’de yapılacak olumsuz çalışmalarında karşısında olacağımızı bildiriyoruz.

SON KEZ BAŞKANLIK YAPIYORUM

Derneğin kurucu başkanı olarak son kez başkan olarak görev yapacağım. Tüzük değişikliği ile yönetim kurulu üye sayımızı 20’den 25’e çıkardık. Üniversite öğrencilerimize sahip çıkıyoruz, çıkmaya devam ediyoruz. Bu vesile ile geçmiş zamanlarda öğrenci olanlar İSTSİDER’in öğrenci grubundayken, okullarını bitirip iş hayatına atılınca şu an yeni yönetimimizde de görev alıyorlar. Önümüzdeki dönemlerde de yeni yetişen Üniversiteli gençlerimizi yönetim kuruluna alarak gençleştirmeye devam edeceğiz. Ben derneğin kurucu başkanıyım. O günden bu güne arkadaşlarımla görev yaptık. Bu benim son başkanlığım. Bu süreci tamamladıktan sonra yeni gelen genç arkadaşlarımıza bu görevi vereceğiz. Yaşımız gereği de enerjimiz gereği de bir yere kadar geldik. Bundan sonra da arkadaşlarımızla birlikte her zaman onların yanında olmak kaydıyla onlara o desteği vereceğim. Önümüzdeki 2 yıl daha görev yaptıktan sonra görevi yeni arkadaşımıza vereceğim.

İSTANBUL’DA MESLEKİ GRUPLARIMIZ VAR

İlk olarak Sağlıkçılar, Hukukçular, Ulaşım (Hava, kara, deniz ve raylı sistem), Teknik (Mühendis, Mimar, Teknikerler), Eğitim (Akademisyenler, öğretmenler), İş İnsanları, Sanat / Kültür, Ekonomi ve Turizm, Öğrencilerimiz, Protokol yöneticilerimiz olmak üzere 10 grup üzerinde çalışmaları başlattık. Her grubu konusunda çok önemli işlere imzalar atmış, değerli hemşerilerimizin yönetiminde sürdürmekteyiz. Başlangıç olarak her grup kendi bünyesinde, İSTSİDER çatısı altında whatsapp grubunu kurdu ve kendi içinde tanışma çalışmalarını başlattı. Bu çalışmalara katkı sağlayan bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Birlik beraberlik adına güzel bir çalışma yürüyor ve kendi içimizde Silifke ortak paydamız oldu.

DERNEK BİNAMIZ AÇIK

2 yıldır tüm Dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs nedeniyle dernek binasını kapatmıştık ve bu süre içerisinde dernek ve diğer toplantılarımızı zoom üzerinden gerçekleştirdik. Dernek binamız artık açık. Dernek binamızda 2 bilgisayar, 1 yazıcı, projeksiyon aracı alınarak öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Öğrencilerimiz buraya gelerek derslerini, çalışmalarını, sohbetlerini yemek, çay, kahve eşliğinde sıcak bir ortamda yapabilirler. Ayrıca 2 yıldır çalışmalarımız korona sebebi ile aksadı, bir araya gelemedik, gecemizi yapamadık, etkinliklerimizi yapamadık. Öğrenci arkadaşlarımızla yaptığımız toplantıları yapamadık ama sosyal medyayı iyi kullanarak çalışmalar yaptık. Birçok yetişmiş büyüklerimizi deneyimlerini, tecrübelerini aktarması için öğrencilerimizle sosyal medya üzerinden buluşturduk.

GENÇLERİMİZİN DAHA ÇOK AKTİF OLMALI

Bizlerin yeniden göreve gelmesine destek oldunuz, seçtiniz, yaptığımız çalışmalara destek verdiniz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugünden itibaren gençleştirdiğimiz yönetim kurulu ile güzel hizmetlere devam edeceğiz.

Korona virüsün daha da azalacağına inanıyoruz. Aşılarımızı zamanında yaptırırsak, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarsak bu hastalıktan daha çabuk kurtuluruz.

Bu derneğin çok daha iyi yerlere gelmesini bekliyoruz. Gençlerimizin daha aktif olmasını istiyorum. Özellikle gençlere söylüyorum. Bizim bu dernekten hiçbir beklentimiz yok. Biz bu dernekten dolayı ne ticarethanemize bir gelir, ne de siyaset anlamında bir beklentimiz yok. Biz bir tek şey istiyoruz. İstanbul’da sayıca az olan Silifkelilerin kaynaşması ve de İstanbul’un bu yoğunluğunda sıkıntılarının azalması. İkincisi de öğrencilerimize sahip çıkmak. Sahip çıkmanın adı illaki cebine para koymak değil, hastalandığında tedavisinde yardımcı olmak, kalacak yer sıkıntısında konusunda yardımcı olmak ve bunların hepsinin ötesinde bir şey var ilerleyen zamanlar da okulları bittiğinde iş hayatına atılacaklar, birilerinin mutlaka desteğine ihtiyaç duyacaklar. Tanımadığımız birileri için iyi çalışır, iyi çocuktur demek için tanımak, tanışmak gerekir. Öğrencilerimiz bize ne kadar yakın olursa, bizler birbirimizi ne kadar yakından tanırsak,  öğrencilerimizle ilgili güzel tavsiyelerde bulunuruz. Birçok arkadaşımız bunu yapıyor ama üzülerek söylüyorum, bazı arkadaşlarımız aramıyor, sormuyor, faaliyetlere katılmıyor, sıkışınca arıyorlar. Derneğe gelmemişsin, ziyaretler olmamış, hal hatırlar sorulmamış, dernekteki etkinliklere katılmamışın, gençlik kollarında gece gündüz çabalayan arkadaşlarını, öğrencileri yapayalnız bırakmışın, yardımcı olmamışsın, tanımamış, tanışmamışsın.

DUYGULARIMIZI KÖRELTMEYİN!

Bu öğrencimize veya mezun olan kardeşimize nasıl destek verebiliriz? Tabi ki destek veriyoruz çünkü duygusal bakıyoruz. Lütfen bizim yardım etme duygumuzu. Biz gerçekten sizleri, öğrencilerimizi çok seviyoruz. Çünkü bizim geleceğimiz sizlersiniz. Ülkeyi yönetecek olan sizlersiniz. Biz sizlere destek olacağız. Birbirimize desteği esirgemeyeceğiz. Değerli öğrenci kardeşlerim,  gençler üzerlerine düşen görevleri iyi yapacaklar, biz de büyük olarak üstümüze düşen görevi yapacağız. Biz size çalışmaktan, sizlere zaman ayırmaktan, biz sizler için mücadele etmekten yılmıyoruz, korkmuyoruz. Birlik beraberlik içerisinde mümkün olduğunca dernekte olalım. Birbirimizle haberleşelim. Önümüzdeki dönemde çok özel, çok güzel çalışmalarımız olacak” diyerek, özellikle gençlere önemli mesajlar verdi.

http://www.silifkesesimiz.com/haber-istsider-de-avci-son-kez-baskan-5322.html

 

Sosyal Medya Haberleri Silifke Web Tasarım