X

Ortak paydamız Silifke

Avcı “Hepimizin ortak paydası Silifke”
İstanbul Silifke Kültür ve Dayanışma Derneği (İSTSİDER) Başkanımız A.Sadık Avcı , başarılı geçen EMİTT fuarını değerlendirdi.
İstanbul Silifke Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı A.Sadık Avcı, amaçlarının İstanbul’da hizmet veren Silifkeliler Derneğinin her zaman hatırlanması olduğunu belirti.
Avcı, “Bizler İstanbul’da yaşayan Silifkeliler olarak sık, sık düzenlediğimiz bu tür gecelerde bir araya gelerek hasret gideriyoruz, birbirimizin dertlerini ve sorunlarını dinliyoruz, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kendi memleketlimizle bir arada olmak bize mutluluk veriyor. Birbirimize bir kardeş, bir ağabey, bir dost oluyoruz. 20.Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT)’nda Silifke’mizi tanıtan, Silifke’mizin gelişimi için katkıda bulunan mülki idare amirleri, oda başkanlarımız ve basın mensuplarımız var. Kendilerine hoş geldiniz diyorum. Biz Silifkeliler olarak birbirimize kenetlendiğimiz müddetçe, birlik ve beraberlik içinde olduğumuz müddetçe, kültürümüzü, örf ve adetlerimizi gelecek kuşaklara aktarır ve kültürümüzün devamlılığını sağlarız” dedi.

Avcı “2016 Turizm fuarı bu yıl çok görkemli idi. Bütün turistik oteller, kalkınmasını Turizme göre planlanmış bölgeler ve belediyeler çok güzel çalışmalar yapmış , hazırlıklarını tamamlayıp standardında misafirlerini beklemeye başlamışlardı. Silifkemiz de bu yıl, çok güzel hazırlanmıştı. Sayın Kaymakamımız Şevket Cinbir beyin koordinasyonunda, belediye Başkanımız Mustafa Turgut bey ve belediye kültür Müdürlüğü, meclis üyeleri, Silifke ticaret ve sanayi odası başkanı Nurettin Kaynar ve yonetimi, ziraat odası başkanı Mahire Can ve yönetim kurulu üyeleri, Silifke Turizm Derneği Başkanı Ali Küçük ve yönetim kurulu üyeleri ve özellikle Kürşat Sayın hocamız, Silifke kent Konseyi Başkanı Rifat Karaduman , otellerimiz, Halk Eğitim Müdürlüğümüz, birlik beraberlik içerisinde Silifke ortak paydasında buluşup devasa fuar alanının içerisinde Silifkeyi temsil etmekte üstün bir gayret sarfetmislerdi. Gözlemimiz Silifke stantı çok beğenildi ve Turizmcilerimiz bol miktarda bağlantılar yaptılar. Bizler Istanbulda yaşayan Silifkeliler olarak gurur duyduk. Yanlarında yakınlarında olmak için gayret sarf ettik. Kendimizi Silifke de gibi hissettik.

Sosyal Medya Haberleri Silifke Web Tasarım