X

Silifkeliler, İstanbul da Buluştu

Silifkeliler, İstanbul’da buluştu.
İstanbul Silifke Kültür ve Dayanışma Derneğimiz (İSTSİDER) tarafından Kumkapı’da düzenlenen birlik ve beraberlik yemeğinde, İstanbul’da ya pill şayan Silifkelileri  ve EMİTT fuarına katılmak için İstanbul’da bulunan Silifkeli heyeti buluşturduk.
İstanbul Kumkapı Talip Restaurant’da gerçekleştirilen geceye Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut ve eşi, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve  Ak Parti Eski Milletvekili Zafer Üskül, Silifke Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Türe, Silifke Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Nurettin Kaynar, Silifke Ziraat Odası Başkanı Mahire Can ve yönetim kurulu üyeleri, Silifke Kent Konseyi Başkanı Rıfat Karaduman, Silifke Turizmi Geliştirme Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Küçük,  belediye meclis üyeleri  ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı.
İstanbul Silifke Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanımız A.Sadık Avcı, amaçlarının İstanbul’da hizmet veren Silifkeliler Derneğinin her zaman hatırlanması olduğunu belirti.
Avcı, “Bizler İstanbul’da yaşayan Silifkeliler olarak sık, sık düzenlediğimiz bu tür gecelerde bir araya gelerek hasret gideriyoruz, birbirimizin dertlerini ve sorunlarını dinliyoruz, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kendi memleketlimizle bir arada olmak bize mutluluk veriyor. Birbirimize bir kardeş, bir ağabey, bir dost oluyoruz. Bu akşamki yemekte 20.Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT)’nda  Silifke’mizi tanıtan, Silifke’mizin gelişimi için katkıda bulunan mülki idare amirleri, oda başkanlarımız ve basın mensuplarımız var. Kendilerine hoş geldiniz diyorum.  Biz Silifkeliler olarak birbirimize kenetlendiğimiz müddetçe, birlik ve beraberlik içinde olduğumuz müddetçe, kültürümüzü, örf ve adetlerimizi gelecek kuşaklara aktarır ve kültürümüzün devamlılığını sağlarız” dedi.
Dernek adına düzenlenen gece ve eğlence programlarının tüm giderleri yöneticiler tarafından karşılanmaktadır diyen Avcı, “Düzenlediğimiz etkinlikleri kendi imkânlarımızla yapıyoruz. Derneğimize yapılan yardımların tamamını İstanbul’da okuyan öğrencilerimize harcıyoruz. Elimizden geldiğince bu öğrencilerimize destek olmaya devam edeceğiz. Bu gün Silifkelilerin bir birine ne kadar kilitlenmiş olduğunu bir kez daha gördük. Bu birlikteliğin bozulmasına kimse izin vermesin” dedi.
Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut gece ile ilgili olarak yaptığı konuşmasında, bir Silifkeli olarak bu tür gecelerin düzenlenmesinin Silifkelilere çok büyük fayda sağladığı

Sosyal Medya Haberleri Silifke Web Tasarım